harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik
Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek MD

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik - Antalya

Obezite Cerrahisi Antalya

Tüp mide ameliyatı gibi zayıflama ameliyatları yardımı ile veya diyet ile aşırı kilo verme sonrası vücutta gevşemiş olan deri yeterince toparlanamayabilir ve değişik bölgelerde sarkmalar oluşabilir.

Bu bölgeler genellikle yüz, boyun, meme, kollar, karın, popo , genital bölge ve uyluklardır. Bu sarkmalara bağlı sarkık derinin altında pişik, mantar enfeksiyonu gelişebilmekte ve uygun kıyafet giyilmesinde önemli sorunlar yaşanmaktadır.

Son zamanlarda en çok tercih edilen obezite ameliyatı olan tüp mide ameliyatı, midenin büyük bir bölümünün alınmasıyla gerçekleşir. Bu cerrahi müdahalenin çok sayıda tercih edilmesi germe gibi estetik ameliyatları da beraberinde getirmektedir.

Tüp mide ameliyatı sonrası en az 18 ay beklenmesi ve verilen kilo sonrası durumun sabitlenmesinin beklenmesi gerekmektedir.

Obezite Ameliyatı Sonrası Yapılabilecek Estetik Ameliyatlar

Yüz – Boyun Bölgesi: Sarkmanın derecesine göre klasik yüz germe ve boyun germe veya mini yüz germe işlemleri yapılır.

Memeler: Sarkmış olan memeler meme dikleştirme ameliyatı ile düzeltilir. Çoğu zaman memelerin yağ içeriği de azalmış olduğundan aynı seansta sarkmış meme toparlanırken meme protezi ile hacim olarak desteklemek de gerekir.

Karın Bölgesi: Karın germe ameliyatı ile düzeltilir. Çoğu zaman sarkmış olan popo ve basenleri de düzeltmek amacı ile karın germe ve popo kaldırma işlemi birlikte yapılır.

Obezite Cerrahisi Sonrası Estetik

Kollar: Kollardaki sarkmalar kol germe ameliyatı ile düzeltilir

Popo-Basen: Aşırı kilo verme sonucu popo hacim kaybeder, yassılaşır ve sarkar. Popo ve basen bölgesindeki sarkmalarda “pantolonu yukarı çeker gibi” deri çepeçevre yukarı çekilir ve fazla kısımlar çıkartılır. Bu işlem esnasında popodaki fazla kısım çıkartılıp atılmak yerine poponun iç kısmına konarak daha dolgun görünmesi sağlanabilir.

Uyluklar: Uylukların iç kısımlarındaki sarkmalar belirgindir ve uyluk germe ameliyatı ile giderilir

Genital bölge: Genital bölgedeki sarkmalar bu bölgenin doğallığına uyularak düzeltilir.

Bu ameliyatlar öncelik sırasına göre 2 veya 3 seansta yapılabilir.