harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Mikrodermabrazyon
Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek

Ameliyatsız Estetik İşlemler

Mikrodermabrazyon - Antalya

Mikrodermabrazyon, özel bir motor yardımı ile uygulanan, sürtünme etkisi ile deri üzerindeki problemli tabakayı soyan bir uygulamadır. Bu yöntem ile epidermis ve dermisin bir bölümü uzaklaştırılır. Leke tedavisinde ve ince kırışıklık tedavisinde kullanılabilir. Bu işlem sırasında kan dolaşımı arttırılarak hücre yenilenmesi hızlandırılır, traşlama yapılan alanın altından yeni, canlı, pürüzsüz bir doku gelişmesi sağlanır. Dermabrazyon oldukça etkili, güvenli bir cilt yenileme yöntemidir.

İşlem ofis şartlarında ve lokal anestezi ile yapılabilir. Uygulama yapılan alana birkaç gün süre ile nemlendirme amacı ile iyileştirici krem uygulaması gerekir. İyileşme sırasında kızarıklık, şişlik ve pullanma görülebilir. Bu süre boyunca makyaj yapmak ve güneşlenmek sakıncalıdır. Yaz aylarında kullanımı önerilmez. Diğer işlemlere göre iyilşme süresi nispeten uzun ancak etkisi gözle görülür niteliktedir.

Dermabrazyon işlemi uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artması ile hücre yenilenmesi hızlanır ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. Tüm bu özellikleri ile dermabrazyon son derece etkili ve güvenilir bir cilt yenıleme tekniğidir. Bu uygulamada yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Dermabrazyon bir soyma yöntemi olduğu için seans sonrasında uygulama yapılan bölgede kızarıklık, küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bunlar kısa süre içinde kendiliğinden geçicektir. Kızarıklık geçtikten sonra ciltte pul pul dökülmeler de görülebilir. Bu süre içinde cilde elle müdahale etmek, güneşlenmek, solaryuma girmek, makyaj yapmak sakıncalıdır. Dolayısı ile bu işlemin yaz aylarında uygulanması önerilmez.

Microdermabrazyonun kullanıldığı alanlar; hafif kırışıklıklar, cilt lekeleri, akne skarları, vücut çatlakları ve açık gözeneklerin tedavisidir.