harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Fransız Askısı- İple Yüz Asma - Yüz Germe
Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek

Ameliyatsız Estetik İşlemler

Fransız Askısı (İple Yüz Asma)

 Fransız Askısı

Özel üretilen üzerinde tırtıklara sahip ipler ile özellikle orta ve alt yüz bölümlerinde oluşan hacim kayıplarına ve cilt sarkmalarına karşı yüz asma işlemi şu anda mevcut en etkili yöntemdir. Bu yöntem ile yaşlanma belirtilerini önlenip geciktirildiği gibi cilde bir yenilik ve gençleşme getirir. Bu iplerin bileşenleri doğal ve tamamen emilebilirdir* (*Polilaktik asit 3,0 sütur ve Laktit Glikolid 82-18 çift yönlü koniler)

Gençlik İpi olarak da adlandırılan bu yöntem ile yüzünüzdeki kırışıklıklardan ve sarkmalardan kurtulabilirsiniz, yanaklarınız daha hacimli görünebilir ve kaşlarınız doğal bir biçimde kaldırılabilir.

 İple Yüz Asma

Son dönemde kullanılmaya başlayan yeni bir cilt germe yöntemi de deri altına yerleştirilen çok sayıda özel iplik bu bölgelerde toparlanma, sıkılaşma ve lifting etkisi göstermektedir. Ayrıca uygulandığı bölgede cilt kalitesinde artma ve canlılık oluşturmaktadır.

Bu yöntem öncelikle yüz ve boyun bölgesinde kullanılmak da olup, sarkmış kol altları, bacak iç bölgelerinde de fayda göstermektedir. Yüzde nazolabial çizginin giderilmesinde, kaşların kaldırılmasında, gıdı bölgesinin gerilmesinde, bozulmuş çene çizgisinin düzeltilmesinde, yanakların toparlanmasında etkilidir.

Uygulama ofis şartlarında, lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gereken bölgeler muayene ile ve hasta ile tartışarak belirlenir, iplerin yerleştirileceği alanlar işaretlenir. Cildin durumuna göre kullanılan ip sayısı 30-100 arasında değişir. İşaretli noktalardan girilerek cilt altına PDO (polidiaksanon) iplikler uygulanır. Bu iplere reaksiyon olarak vücutta fibroblast aktivasyonu olur ve kollajen üretimi başlar.

İşlemden sonra ciltte bir miktar gerginlik hissi hemen başlar ancak tam etkinin ortaya çıkma süresi kollajen üretimi tamamlandıktan sonra yaklaşık 3. aydadır. Kalıcılık süresi ise 2 yıldır.