harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Dolgu Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek

Ameliyatsız Estetik İşlemler

Dolgu Antalya

Harun Şimşek Çene Ucu Estetiği

Estetik tıp alanı teknolojiye dayalı ürünler ve bunların kullanımına yönelik yeni yöntemlerle sürekli olarak gelişmektedir. Hacim kaybı yüz yaşlanmasının temel bir bileşenidir. Buna katkı yapan faktörler yağın yer değişimi, iskelet yapısındaki değişiklikler doku bileşenindeki azalmalardır.

Dolgu maddeleri kırışıklık tedavisinde, yüzde hacim gerektiren alanlarda, oluk ve çukurlukların tedavisinde kullanılan, vücuda uyumlu, sentetik olarak hazırlanan ve piyasada kullanıma hazır enjektörler içinde temin edilen maddelerdir. Farklı tip dolgu maddeleri mevcuttur, günümüzde en çok hyaluronik asid içerikli maddeler kullanılmaktadır. Hyaluronik asid dermiste bulunan doğal bir polisakkarit olup kimyasal yapısı nedeni ile suda yüksek çözünürlüğe sahiptir ve suda kolayca çözünerek viskoz berrak bir jel oluşturur. Hyaluronik asidin hidrofilik yapısı dokular için hidrasyonun düzenlenmesinde ve korunmasında çok önemli bir rol oynar. Normalde insan vücudunda bulunan bu maddenin enjeksiyon ile vücuda verildiğinde 8-12 ay kalıcılığı vardır.

Yüzde değişik bölgelere uygulanacak farklı yoğunluktaki formları mevcuttur. İnce kırışıklıklar için düşük yoğunluklu ve derin kırışıklıklar için yüksek yoğunluklu formları kullanılmaktadır. Nazolabial olukların tedavisinde ve dudak kalınlaştırmada günümüzde altın standarttır.

Harun Şimşek Dudak Dolgusu Öncesi Sonrası

Dudak çevresindeki kırışıklılık görünümünü azaltmak dudakları daha hacimli hale getirmek için de dolgu işlemi uygulanabilir.

İşlem ofis şartlarında ve ağrı kesici krem yardımıyla uygulanabilmektedir. İşlemden sonra kişi günlük hayatına devam edebilir. Birkaç gün süre ile hafif şişlik ve uyuşukluk görülebilir, bu beklenen bir durumdur, birkaç gün içerisinde şişlikler geçecek ve asıl etki ortaya çıkacaktır. Kalıcılığı kişiden kişiye değişmekle birlikte genellikle 8-12 ay istenilen etkiyi korur.