harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Çene Ucu Estetiği
Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek

Çene Ucu Estetik Ameliyatları

Çene Ucu Estetiği

Yüzün normal ve çekici bir görünüm sergileyebilmesi için yüz yapılarının uyum içinde olması gerekmektedir.Bunun sağlanması için alın , burun, dudak ve çenenin orantılı ve birbiri ile uyum içerisinde olması gerekmektedir.

Çene yapısındaki küçüklük ya da çıkıntıda azlık çene ucunun bir miktar ileri alınmasını içeren cerrahi prosedürler ile düzeltilebilmektedir. Mevcut yüz orantılarını düzenleyen cerrahi operasyonlardan biri olan rinoplasti ile birlikte bu metod sıkça kullanılıp daha çekici bir görünüm sağlanmaktadır.

Tersi bir durum olan çenenin normalden ileri olması da izlenebilen bir diğer sorundur. Buradaki cerrahi prosedür ise çenenin küçültülmesini içermektedir. Çenesi geride olan hastalara göre daha uzun süreçte iyileşme beklenmektedir.

Çene Ucu Estetiği

Çene altından ve ağız içinden yapılan kesiler kullanılarak kemik ön kesimine kişiye uygun çeşitli protezler yerleştirilebilmektedir. Protezler gözle ve dokunularak fark edilememektedir. Bazı vakalarda ise hastanın kendi kemik dokusu veya vücuttan alınan yağ dokusu protezler gibi kullanılmaktadır.

Bu operasyonlar lokal anestezi veya sedasyon ile yapılabilmektedir. Operasyon süresi yarım saat ve bir saat arasında değişmektedir.

Ameliyat sonrası dönemde ağrı, morarma izlenebilir. Sıkmayan bir bandaj sargı ameliyat sonrası dönemde kullanılır ve 3. Günde çıkarılır. Dikişler 3- 5 gün içinde alınmaktadır. 1hafta sonra hasta normal hayatına çok rahat dönmektedir.