harun simsek whatsapp
Fener Cd. No:7 D:A-2 Blok, 07160 Muratpaşa / Antalya

Alın ve Kaş Estetiği Antalya

Op. Dr. Harun Şimşek

Alın ve Kaş Estetiği- Kaş Kaldırma

Antalya Alın Germe

Kaşlarda yaşın artması ile birlikte yer çekimi ve dokularda gevşeme nedeni ile sarkma olabilir.Bu durum yüzde yorgun ve üzgün bir ifade yaratır.

Bu durumda en basit kaş kaldırma tekniği geçici bir işlem olan dolgu enjeksiyonlarıdır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye Dolgu bölümünden ulaşabilirsiniz.

Dikiş ile kaş asma lokal anestezi altında yapılabilen bir diğer yöntemdir. Ancak uzun dönemde etkisini kaybetmesi ve zamanla asimetri oluşabilme riski nedeni ile çok tercih edilmemektedir. Daha etkili sayılabilecek bir diğer yöntem ise saçlı deri içinden 2-3 cm lik bir kesiden cerrahi olarak kaşın en uç kısmının serbestleştirilmesi ve daha yüksek bir noktada temporal kas zarına tespit edilmesidir. Bu yöntem dikişle kaş asmaya göre daha etkin ve kalıcıdır.

Antalya Kaş Kaldırma

Kaş ile birlikte tüm alında yaşlanma bulguları varsa endoskopik alın germe yapılmalıdır. Bu teknikte kamera yardımı ile saçlı deride açılan küçük kesilerden girilerek tüm alın serbestleştirilir ve sağlam tespitlerle daha yukarı bir noktada kemiğe tespit edilir.